veríme, že architektúra je spoločná konverzácia a

práve na jej základe sa dostaví ten želaný a výnimočný dizajn,

ktorý hľadáte spoločne s našim architektom.

detailne spolu rozoberáte súvislosti medzi vašimi

potrebami a požiadavkami,

funkciou a estetikou,

materiálmi a svetlom.

dizajn domu, bytu, kancelárie, alebo obchodného priestoru

je pre nás vždy projekt, ktorý musí byť dokonalý.

LEXTAV INTERIOR DESIGN je miesto, kde nájdete riešenia pre architektúru, interiérový dizajn a realizáciu projektov. Našu prácu máme rozdelenú na viacerých úrovniach od návrhov interiérov cez kompletné stavebné práce až po nábytok na mieru. Projekty, ktoré realizujeme zahŕňajú byty, rodinné domy a ich výstavbu, administratívne priestory, reštaurácie a obchody. Spoločnosť sme založili v roku 2014 a odvtedy sa sanžíme naše služby neustále zlepšovať aby sme realizovali len interiéry, ktoré našim klientom prinášajú radosť.

 

Každý projekt LEXTAV INTERIOR DESIGN sa snaží vyzdvihnúť dôležitosť spolupráce medzi klientom a architektom.

 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY:

 

Klient) Robíte aj realizácie?

LEXTAV) Áno. Každý projekt, ktorý navrhneme, vieme aj zrealizovať kompletne na kľúč.

 

Klient) Aké stavebné práce zastrešujete?

LEXTAV) Máme plnohodnotný stavebný tím a zohraté subdodávky všetkých profesií, ktoré sú potrebné pre zrealizovanie akejkoľvek stavby, alebo jej časti.

 

Klient) Koľko bude stáť realizácia?

LEXTAV) Rozpočet je vždy v rukách klienta. My sa mu vieme prispôsobiť. Je preto potrebné transparentne a otvorene komunikovať, do čoho chcete zainvestovať a naopak, na čom chcete ušetriť.

 

Klient) Ako dlho trvá návrh interiéru?

LEXTAV) Návrh interiéru je kreatívna práca, ktorá si vyžaduje hlbšie zamyslenie a veľmi úzku spoluprácu s klientom. Ani vy ako klient nechcete, aby bola práca urobená narýchlo a vo výsledku ste z nej nemali dobrý pocit. Každý pohľad, každý prvok, rozmiestnenie dolaďujeme nespočetne krát, až kým nie je celý výsledný efekt podľa nášho „oka“ úplne dokonalý. Spravidla to trvá 2-3 mesiace, no sú projekty, ktoré si vyžadujú aj dlhší čas.

 

Klient) Čo všetko zahŕňa interiérový návrh?

LEXTAV) Po úhrade zálohovej platby 50% z ceny návrhu, prebehne sprvidla do 2 týždňov kompletné zameranie nehnuteľnosti. Po zameraní, nehnuteľnosť celú zakreslíme do digitálnej podoby aby sme mohli ďalej pracovať na návrhu a modelovať. Hneď ako máme zdigitalizovaný jestvujúci stav, začíname modelovať 3D projekt a navrhovať celý interiér. Toto je najdlhšia a najzložitejšia fáza projektu, kedy potrebuje mať architekt čo najrozsiahlejšie zadanie od klienta. Po úspešnom zrealizovaní vizualizácií a ich odsúhlasení klientom prichádza na rad technická dokumentácia k celému dielu. Sú to spravidla výkresy k búracím prácam, novým konštrukciám, elektroinštaláciám, vodoinštalačným prácam, obkladom, dlaždám, podlahám, technické riešenia nábytkov a pod. Znova, po ich vzájomnom odsúhlasení, pripravíme položkový, detailný rozpočet, ktorý následne spoločne s klientom dolaďujeme a upravujeme. Výsledkom je kompletná dokumentácia k dielu a podpísaná zmluva o dielo s dohodnutým rozpočtom a termínmi dodávok.

 

Klient) Ako dlho trvá realizácia?

LEXTAV) Toto je priamo úmerne závislé na rozsahu dodávky. Ak sa jedná o typický, 3-i panelákový byt, kde je potrebná kompletná rekonštrukcia, tak všetky stavebné práce potrebné na to, aby bol byt pripravený na montáž nábytkov je zhruba 2 mesiace. Výroba nábytkov je od zadania objednávky zhruba 10-12 týždňov. Dodacie lehoty kusových nábytkov sa líšia a spravidla sú od 4 – 10 týždňov.

 

Klient) Musím riešiť realizáciu s vašou spoločnosťou?

LEXTAV) Nie, nemusíte. Realizáciu si viete zastrešiť kompletne aj po vlastnej línii. K dispozícii máte projektovú dokumentáciu s položkovým rozpočtom, ktorý slúži ako podklad pre akúkoľvek inú spoločnosť, ktorá sa venuje tejto činnosti.

TVORÍME A REALIZUJEME INTERIÉRY PRE RADOSŤ

Sledujte nás na instagrame

@Lextav.sk