industriálny

Charakteristika

Priemyselný interiérový dizajn je obľúbený v interiéroch podkrovných priestorov a starých, zrekonštruovaných stavieb, ktoré sú prestavané na obytné priestory. Je ich samozrejme možné použiť aj pre tradičné byty a domy. To, čo potrebujete pre tento štýl, je vytvoriť ilúziu drsných povrchov a materiálov, ktoré naznačujú priemyselnú minulosť. Najjednoduchší spôsob zobrazenia drsnosti je nechať niektoré steny alebo povrchy nedokončené. Okrem niektorých hrubých kovových prvkov, ktoré vytvoria priemyselnú atmosféru, hľadáte staré, priemyselne vyzerajúce kusy, ktoré sú vyrobené z ocele, kovu alebo dreva. Tieto predmety by mali vyzerať opotrebovane. Ďalšie nápady nájdete v galérii nižšie.

Farba

Paleta farieb by nemala obsahovať jasné a odvážne farby; Namiesto toho by ste mali hľadať teplé, neutrálne tóny na vyplnenie vášho priestoru. Odtiene a tóny šedej fungujú výborne, keď sú zmiešané s bielou farbou, čím dosiahnete janý a čistý vzhľad.

Steny a konštrukcia 

V tomto štýle vyzerajú dobre odhalené tehly, oceľové trámy alebo stĺpy, betón, neopracované drevo a nehrdzavejúca oceľ. Steny by mali byť doplnené aj veľkoformátovými umeleckými dielami.

Podlaha

Najpoužívanejšou formou podlahy pre priemyselný štýl je leštený betón. Môže to byť tak drsné, ako chcete. Drevené alebo kamenné podlahy sú tiež dobrou povrchovou úpravou, ktorá vám pomôže dosiahnuť priemyselný vzhľad.

Dekor a nábytok

Mali by ste nájsť veľké, pohodlné sedačky s veľkými vankúšmi, aby ste sa cítili popri “priemyselných” umeleckých dielach komfortne. Rastliny dodajú život a farbu do akéhokoľvek prostredia. Doplňte preto niekoľko naozaj veľkých listových rastlín posadené vo dominantných kvetináčoch.

Osvetlenie

Stropné svietidlá v kovovom prevedení sú pre tento vzhľad vynikajúcim zdrojom osvetlenia. Pokúste sa pridať aj niekoľko závesných svietidiel do svojho priestoru.

Príklady